Choć nadal uczniowie mają nauczanie zdalne, to w naszej świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia opiekuńczo wychowawcze z elementami dydaktyki.

Z okazji Dnia Dziecka Pani Dyrektor Jolanta Wasila wręczyła dzieciom upominek od Pani Prezydent Anny Mieczkowskiej. Pełen kosz owoców ucieszył dzieci i był dla nich wspaniałą niespodzianką. Z ogromną radością zdecydowały o zrobieniu soku, który później ze smakiem wypiły. Zadowolone, serdecznie dziękują Pani Prezydenta za pamięć, życzenia i upominek.

W ramach zdalnej pracy świetlicy, uczniowie mają możliwość skorzystania z szeregu form spędzania czasu z rodziną w domu, które są umieszczone na świetlicowym facebooku. Dużym zainteresowaniem cieszą się wśród nich pomysły na kreatywne prace plastyczne.

26 maja to dzień, który jest dla nas wszystkich szczególny przeżyciem. W tym dniu wszystkie mamy obchodzą swoje święto. Tego dnia każda Mama jest najpiękniejsza, najukochańsza i najlepsza na świecie. Piękny wyraz tym uczuciom dały dzieci ze świetlicy szkolnej biorąc udział w zdalnym konkursie plastycznym, który przebiegał w dwóch kategoriach:

Zima to trudny czas dla ludzi i zwierząt.nie tylko w Polsce. Dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy szkolnej miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną pt. ,,Arktyka- Kraina lodu i śniegu''.

W piątek, 29 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek.

21.11.2019r. w świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili urodziny Misia. Po prezentacji swoich ukochanych pluszaków i poznaniu tradycji święta odbyły się zabawy i konkursy z Misiem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który przypada na 16 listopada, uczniowie w świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciu tematycznym. Podczas "burzy mózgów" wyjaśnili pojęcie "tolerancja''.

07.11.2019r. po tygodniowym cyklu zajęć tematycznych w świetlicy szkolnej, odbył się konkurs wiedzowy o Święcie Niepodległości. Celem konkursu było rozbudzanie patriotyzmu wśród uczniów, a także podkreślenie ważności tego święta narodowego dla Polaków i dziejów naszej Ojczyzny.

Cykl majowych zajęć w świetlicy z okazji "Dni książki" został zakończony konkursem plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater z bajki''. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, poszanowanie książek, rozwijanie aktywności twórczej, wyobraźni, kreatywności oraz zainteresowań plastycznych.