Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na pobudzenie wyobraźni, która jest ważną częścią życia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Im więcej czytamy, tym lepiej możemy poszerzać i budować naszą wiedzę.

Dnia 28.04.2021 roku odbył się quiz o zdrowiu pod hasłem „Zdrowie w naszych rękach” organizowany przez nauczycieli świetlicy.

Dzieci tworzą konstrukcje z różnych elementów, dzięki czemu rozwijają swoją kreatywność.

Anioły to nasi opiekunowie i duchowi przyjaciele. Są z nami w każdym momencie naszego życia, gotowe chronić, nieść pomoc, pocieszać i inspirować. Wiara w nie zawiera się w największych religiach świata.

Dnia 30.10.2020r w świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w pogadance na temat - Dbamy o własne zdrowie oraz jak chronić się przed Covid 19.

Choć nadal uczniowie mają nauczanie zdalne, to w naszej świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia opiekuńczo wychowawcze z elementami dydaktyki.

Z okazji Dnia Dziecka Pani Dyrektor Jolanta Wasila wręczyła dzieciom upominek od Pani Prezydent Anny Mieczkowskiej. Pełen kosz owoców ucieszył dzieci i był dla nich wspaniałą niespodzianką. Z ogromną radością zdecydowały o zrobieniu soku, który później ze smakiem wypiły. Zadowolone, serdecznie dziękują Pani Prezydenta za pamięć, życzenia i upominek.

W ramach zdalnej pracy świetlicy, uczniowie mają możliwość skorzystania z szeregu form spędzania czasu z rodziną w domu, które są umieszczone na świetlicowym facebooku. Dużym zainteresowaniem cieszą się wśród nich pomysły na kreatywne prace plastyczne.

26 maja to dzień, który jest dla nas wszystkich szczególny przeżyciem. W tym dniu wszystkie mamy obchodzą swoje święto. Tego dnia każda Mama jest najpiękniejsza, najukochańsza i najlepsza na świecie. Piękny wyraz tym uczuciom dały dzieci ze świetlicy szkolnej biorąc udział w zdalnym konkursie plastycznym, który przebiegał w dwóch kategoriach:

Zima to trudny czas dla ludzi i zwierząt.nie tylko w Polsce. Dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy szkolnej miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną pt. ,,Arktyka- Kraina lodu i śniegu''.